Fotoğrafhane

Bazen de fotoğrafın ruhu senin ruhunun yansıması olur.

Bazen her şeyi her zaman renkli canlı görmek istemeyiz o an siyah beyaz olur etraf renkler solar anlamı kalmaz bazen. Renksiz her şey daha net gelir gözüne böyle görmek istersin artık . Sen nasıl hissedersen çektiğin fotoğraf da onu hisseder evet evet dalga geçmiyorum fotoğrafların da ruhu var elbette . Ve eminim ki biz neyi nasıl görmek istiyorsak, neye nasıl bakmak istiyorsak o an basarız deklanşöre ve sonuç  yansıtırız kendimizi o fotoğrafa . Fotoğrafın ruhu senin görmek istediklerin olur.

Siyah beyaz fotoğraf demek aslında benim bahsettiğim kadar da karamsar kişilerin kullandıkları bir çekim modu değildir ama sanırım benim genellikle kullandığım zamanlar biraz depresif olduğum zamanlar oluyor . Sen nasıl ne halde olunca siyah beyaz çekersin bilmem ama güzel net fotoğraflar çekmen için bazı şeylere dikkat etmek gerekir .

Fotoğrafını çekmek istediğiniz şeyi önce zihninizde siyah beyaz canlandırın onu daha iyi nereden görebilirim diye sorun kendinize .eğer zihninizde canlandırabildiyseniz sizi çok güzel pozlar bekliyor

Şekilleri görmeye çalışın odaklandığınız şekiller zihninizde o şeklin arkasındaki renkleri soyutlamanızı sağlar ve daha çabuk ve güzel siyah beyaz fotoğraflar elde edebilirsiniz .

Yüksek kontrast renkli fotoğraflarda bir karışıklığa yol açabilecekken aynı karenin siyah beyaz halini bir anda karmaşadan kurtarır ve objeyi bir anda ön plana çıkarır .

Altın kural şu ki ! ; yağmurlu bir havada çekilen siyah beyaz fotoğraf kadar net ve güzeli bulmamız zor.dışarı çıkın takın kulaklığınızı ve her anı her yeri gözünüze çarpan her kareyi fotoğraflayın Jyeni düşmüş yağmur damlalarını çekin yaklaşın o damlayı hissedin , ıslanın .

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir